Wyjazd do Ergo Areny - siatkówka kobiet

W dniu 13 marca 2017 roku uczniowie z klas III-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum uczęszczający na język kaszubski mieli okazję oglądać mecz siatkówki kobiecej między drużynami: Atom Trefl Sopot i Polski Cukier Muszynianka. Udział w meczu był nagrodą za udział uczniów naszej szkoły w konkursie „Aktywne Kaszuby -Tajemnice świata światów – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego”.

Atomówki w tym meczu walczyły o rekord frekwencji Orlen Ligi, a dzięki obecności uczniów uczących się języka kaszubskiego udało się ów rekord osiągnąć. W ERGO ARENIE zgromadziło się aż 9 137 kibiców, dzięki czemu mecz Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką oglądała najliczniejsza publiczność w historii żeńskich klubowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. Sopocki klub tym samym poprawił własny rekord 8 558 widzów, ustanowiony podczas ubiegłorocznego finału. Po drugim secie ustanowiono jeszcze jeden rekord. W długiej przerwie spotkania w hali na granicy Sopotu i Gdańska fani zrobili niesamowity hałas, sprawiając, że ERGO ARENA stała się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce. Przy współpracy z trójmiejskim studiem gier RabbitGames sopocki klub zmierzył, iż poziom natężenia dźwięku osiągnął 115 dB, co jest porównywalne z hałasem emitowanym przez silnik samolotowy. I to także dzięki naszym uczniom .

Zmagania były długie, lecz ostatecznie zakończone zwycięstwem 3:2 Atomówek, co na pewno było również zasługą tak licznych i aktywnych kibiców.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali: Magdalena Bobkowska, Irena Czapiewska, Jolanta Nakielska i Benedykt Skwierawski.